Kolejne uroczyste obchody Święta Drzewa w tym roku odbyły się w naszej szkole 9 pażdziernika.

Na tę okazję uczniowie klas młodszych ubrali się na zielono. Niektórzy poprzypinali do ubrań kolorowe liście.
Uroczystość rozpoczął apel, na którym przypomnieliśmy o tradycji obchodów Święta Drzewa w naszej szkole oraz zapoznaliśmy uczniów z hasłem tegorocznych obchodów : ,,Czytamy drzewom”.

Apel rozpoczął się od odśpiewania piosenki ,,A las zielony szumi, szumi..”

Potem były konkursy i zabawy.

Uczniowie klas trzecich czytali drzewom bajki. Drzewa za oknem słuchały z zaciekawieniem.

Na apel został zaproszony przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, który opowiadał dzieciom o lesie. Potem zorganizował konkurs . Uczniowie z wielkim zapałem wzięli w nim udział i wygrali ciekawe nagrody.

Apel zakończył się śpiewaniem przez wszystkich uczniów ,, leśnych piosenek”.

Po apelu wyszliśmy na boisko, gdzie pod czujnym okiem pana leśnika uczniowie posadzili 5 drzewek : 4 jarzębiny i 1 klona. Obok drzew wbiliśmy tabliczkę informacyjną.

Wreszcie udaliśmy się na happening ulicami Mokotowa. Nieśliśmy tablice informujące o Święcie

Drzewa, wznosiliśmy okrzyki zachęcające mieszkańców do dbania o drzewa na naszej dzielnicy.

Mieszkańcom Warszawy rozdawaliśmy ulotki. Uczniowie dokładnie tłumaczyli, z jakiej okazji świętujemy. Mieszkańcy zadawali dużo pytań.

A tak wyglądały ulotki zrobione przez naszych rodziców. Bardzo podobały się napotkanym przechodniom. Na drugiej stronie ulotki podany był cel naszego happeningu z okazji Święta Drzewa.

Do szkoły wróciliśmy w przekonaniu, że nasza akcja uratuje wiele drzew na naszej dzielnicy. W przyszłym roku będziemy również świętować .