Szkoła Podstawowa Sportowa

nr 272 im. Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie


Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2007/2008

XLII Warszawska Olimpiada Młodzieży

 

LEKKOATLETYKA

 

Rami Faraj – kl.IIIA GM – I m-ce WOM i II m-ce Mazowieckie Igrzyska Młodzieży w skoku w dal

Mateusz Sawicki – kl.IIIA GM – II m-ce WOM w biegu na 200m

Sztafeta 4x100m w składzie: R.Faraj, M.Sawicki, K.Ruciński, P.Wdowiński – kl.IIIA GM – III m-ce WOM – Trenerem w/wym chłopców był p.Rafał Sołtys

 

Marcin Krukowski – kl. IIIA GM – III m-ce w Mistrzostwach Polski Młodzików

                                                  I m-ce w Mistrzostwach Mazowsza – juniorzy młodsi

                                                  I m-ce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - w rzucie oszczepem

 

Michał Szymczak – kl. IIIA GM -   VII m-ce w Mistrzostwach Polski Młodzików

                                          III m-ce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – w rzucie oszczepem.

 

Obu naszych oszczepników trenuje absolwent szkoły sportowej 272 – wielokrotny Mistrz Polski w rzucie oszczepem  - p.Michał Krukowski

 

Grzegorz Hetman – kl.IIA GM -  II m-ce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży na 1000m

 

Łukasz Powałowski – kl.IIA GM – III m-ce w WOM-ie w biegu na 100m

 

Justyna Śmietanka – kl.IA GM – I m-ce w WOM w rzucie oszczepem

 

Patrycja Skórzyńska – kl.IA GM – III m-ce WOM w rzucie dyskiem

 

Anna Pawlina – kl.IIIC GM – III m-ce WOM w biegu na 800m

w/wym uczniowie to wychowankowie trenerów: Zbigniewa Kuczkowskiego oraz Jarosława Kleina

 

Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt – brązowy medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży – trener Zbigniew Kuczkowski.

                                                  Skład drużyny:

Gabrysia Dzienisz – kl.VIa

Kamila Dzienisz - kl.VIa

Zofia Rembiszewska – kl.VIa

Kinga Galerczyk – kl.VIb

Beata Szymańska – kl.VIb

Nikola Wojtas – kl.VIc

 

Unihokej dziewcząt GM – brązowy medal WOM oraz IV m-ce w Mazowieckich Igrzyskach – trener Jarosław Klein

Lekkoatletyczny Test dla klas IV dziewcząt w Dzielnicy Mokotów – I m-ce zajęły dziewczęta z naszej szkoły – trenerka Marta Piwowarska

Skład drużyny: Wysocka Karolina, Szczurowska Karolina, Chajda Anna, Wdowińska Sylwia, Włosińska Dominika, Zaborowska Małgorzata – kl.IVab

Ponadto uczennica klasy VIc trenująca tenis ziemny poza szkołą zajęła I m-ce w  Halowym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym młodziczek – gratulacje !!!

 

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

 

Największe sukcesy w roku szkolnym 2007/2008 odnieśli chłopcy z klasy VIb i trener Andrzej Korus:

Złoty medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w mini piłce ręcznej chłopców

II m-ce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej chłopców

I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Lajkonika , rozegranym w Krakowie w kwietniu 2008r

Drużyna żeńska w GM z trenerem Andrzejem Korusem wywalczyła brązowy medal w WOM

Uczniowie kl.IIB GM – Dariusz Kosycarz oraz Marcin Szybiński grając ze starszymi kolegami znaleźli się w finale Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej – trener Tomasz Porzeziński.

 

PŁYWANIE i DWUBÓJ NOWOCZESNY

 

Anna Pawlina – kl.IIIC GM – VI m-ce Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 15 – 200m st.kl.

Piotr Misiak – kl.IIIC GM – IV m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 – 400m st.zmienny,

                                                 I m-ce WOM sztafeta 4x100m oraz 100m, 200m, 400m – st.dowolnym

Rafał Fedoruk – kl.IIIC GM – I m-ce w sztafecie 4x100m – M.Polski Juniorów do lat 16

                                                 III m-ce WOM – 200m – st.klasyczny

Filip Szarliński – kl.IIIC GM – IV m-ce WOM dwubój nowoczesny oraz VI m-ce WOM – 200m

Grzegorz Rogaski – kl.IIIC GM – IV m-ce WOM – dwubój nowoczesny

Mariusz Poławski – kl.IIC GM – III m-ce WOM – 400m – st.dowolnym oraz IV m-ce WOM dwubój nowoczesny

Mateusz Baran – kl.IIC GM – IV m-ce WOM – dwubój nowoczesny

 

Dziewczęta w składzie: Agnieszka Włodarek – IIC, Magda Kucharska – IIC, Magda Pers – VIc, Anna Pawlina – IIIC – zajęły IV m-ce w WOM w pływaniu oraz VI m-ce WOM w dwuboju nowoczesnym.

W/w zawodniczki i zawodników przygotowywali do zawodów trenerzy: Sławomir Grabiec, Ireneusz Rowiński, Przemysław Oziemski.

 

LEKKOATLETYKA

 

Największe sukcesy to:

                                       I m-ce w Mistrzostwach Warszawy w biegu przełajowym indywidualnie – Grzegorz Hetman – kl.IIIA GM

                                       VI m-ce w Igrzyskach Mazowieckich tego zawodnika w biegu na 1.500m

                                       Złoty medal w sztafecie 4 x 100m – Warszawska Olimpiada Młodzieży

                                       Skład sztafety:

Justyna Śmietanka – kl.IIA GM

Kamila Dzienisz – kl.IC GM

Gabrysia Dzienisz – kl.IC GM

Natalia Źiółkowska – kl.IIA GM

                                        Trener dziewcząt – p.Jarosław Klein

 

Ponadto podopieczne trenera J.Kleina wywalczyly jeszcze brązowy medal  w unihokeju WOM oraz w piłce ręcznej WOM

Sztafeta męska 4x 100m w składzie: Mateusz Gapys, Łukasz Powałowski, Sebastian Rosłan, Przemysław Kosewski z kl.IIIA GM zajęła III m-ce w WOM – trener Dominik Kij

Marek Wdowiński – kl.IIIa GM wywalczył srebrny medal w WOM w skoku w dal.

 

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

 

III m-ce WOM  - drużyna chłopców starszych GM – trener Tomasz Porzeziński

III m-ce WOM – drużyna dziewcząt starszych GM – trener Jarosław Klein

VI m-ce WOM – drużyna chłopców młodszych – mini piłka reczna – trener Jakub Pietrzak

 

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW  młodszych

 

Po raz pierwszy w historii szkoły zdobyliśmy złoty medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży – trenerzy Rafał Sołtys i Jakub Pietrzak.

Skład złotej drużyny:

Sebastian Szerszeń – kl.VIa – król strzelców w zawodach

Rafał Kopka – kl.VIa

Patryk Makarski – kl.VIa

Jakub Wesołowski – kl.VIa

Kamil Możdżonek – kl.VIa

Ernest Dąbrowski – kl.Va

Michał Podlecki – kl.Va

Damian Partyka – kl.Va

Szymon Szabelak – kl.Vb

 

SZERMIERKA DZIEWCZĄT

 

Zawodniczki KS Warszawianka i uczennice kl.IIIC GM – trenerka Monika Maciejewska

Anna Kica

Sylwia Samostoj

Aleksandra Jaworska zajęły drużynowo III m-ce w WOM w szpadzie kobiet

 

PŁYWANIE

 

Osiągnięcia uczniów ZSSnr 58 i zawodników MUKP Warszawianki w latach: 2000 – 2009

w głównych imprezach roku – t.j. Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych 12 – latków (młodzik) i 19 – latków ( młodzieżowiec)

 

Medale złote – 97

Medale srebrne – 113

Medale brązowe – 94

 

Razem zawodnicy zdobyli 302 medale Mistrzostw Polski