Szkoła Podstawowa Sportowa

nr 272 im. Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie


W ubiegły piątek zakończyły się Mistrzostwa Warszawy w unihokeja dziewcząt szkół gimnazjalnych. I ponownie miło nam poinformować, że nasze dziewczęta zajęły wspaniałe drugie miejsce.

Dziewczyny w drodze po medal wygrały wszystkie mecze i dopiero w finale zremisowały z Pragą Południe 1-1. O zdobyciu medalu zadecydowały rzuty karne, w których niestety było 1-2. W całych zawodach w dziewięciu meczach zdobyliśmy 43 bramki, a straciliśmy tylko pięć. W półfinale wygraliśmy z Wolą aż 7-0!

Pochwalić trzeba wszystkie jedenaście dziewczyn, które brały udział w zawodach, ponieważ zostawiły mnóstwa serca i zdrowia na boisku przy ulicy Siennickiej. Szczególne słowa uznania dla bramkarki Julki Kordas ( była bezbłędna), Karoliny Odyniec – kapitana zespołu, Ani Furmaniak – niezmordowana do ostatniej minuty, Zuzki Kluczyńskiej, Roksany Ludwikowskiej, Justyny Dmuchowskiej, Natalii Bogdanowicz, Oli Matuszewskiej, Martyny Szymanik, Ani Kruk i Kamili Niewolskiej.

Trenerem zespołu był Jarosław Klein.

Na zakończenie ogromne podziękowania dla Pani Ewy Bohdanowicz i całej ekipie, która przybyła na zawody. Doping był wspaniały, a gimnazjum nr 8, czuło się, jak u siebie w domu.


galeria