Szkoła Podstawowa Sportowa

nr 272 im. Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie


Święto Drzewa pod hasłem ,, Drzewo - Przyjaciel”
10 października 2017 po raz 15 w naszej szkole obchodziliśmy Święto Drzewa.

W tym dniu odbył się uroczysty apel. Dzieci ubrane były na zielono, na głowach miały opaski z liśćmi. Każda klas przygotowała jeden duży liść, który potem nakleiła na wybrane drzewo na boisku. Zaprosiliśmy do szkoły pana leśnika z lasów warszawskich. Przekazał nam wiele ciekawych informacji o lasach. Dowiedzieliśmy się, że w Powsinie nie wolno zbierać grzybów, gdyż jest tam rezerwat przyrody.

Pani Dyrektor powitała gościa i zaprosiła wszystkich do leśnej zabawy. Dzieci śpiewały piosenkę. Zagrały też dla przysłuchujących się za oknem drzewom. Potem recytowaliśmy wierszyki na tle kolorowej świątecznej dekoracji.

Pan leśnik zadawał wiele ciekawych zagadek, na które zawsze padały poprawne odpowiedzi. Były też wspólne zdjęcia w kolorowych opaskach na głowach. Na boisku wybraliśmy drzewo do adopcji i nakleiliśmy na nim nasz liść. Na liściu wszyscy napisaliśmy nasze imiona.

Nastepnie najważniejsza część uroczystości – sadzenie drzew z panem leśnikiem. Poprawność sadzenia sprawdzał pan woźny Jacek. Byliśmy bardzo zadowoleni ze swojej pracy. Nasz gość też się uśmiechał. Nasze drzewka za rok na pewno podrosną. Już my o nie zadbamy!

Kolejny etap uroczystości to happening ulicami Mokotowa z własnymi ulotkami. Pani Dyrektor doglądała przebieg uroczystości. Dziarsko maszerowaliśmy ulicami i szukaliśmy przechodniów. Każdy chciał rozdać jak najwięcej ulotek i przekazywać swoja wiedzę o drzewach. Rozdaliśmy ulotki mieszkańcom naszej dzielnicy i informowaliśmy o konieczności dbania o drzewa nie tylko w dniu ich święta. Wszyscy z zainteresowaniem czytali.

Na koniec wizyta u Pani Dyrektor, wręczyliśmy jesiennego kwiatka i ulotki oraz podziękowania za pomoc w organizacji obchodów Święta Drzewa. Za rok nasze drzewka podrosną a my posadzimy kolejne...


Galeria